A bronzérem is szépen csillog, minden futás tanulás is…

A 2023. évi U18-s bajnokságon kettő futónk indult, mégpedig Cseh Krisztina és Kalász Bertold. Idén nem élvezett prioritást a magyar bajnokság, hiszen Berti lábában, már bőven volt idén verseny, és komoly idők-eredmények, míg Krisztinél néha akadnak hullám völgyek, aminek most a lefele ágában voltunk. Kezdeném Krisztivel, aki bár rettentően szorgalmas és stabil futója csapatunknak, most nem jött ki a lépés.

Kriszti……nem élete versenye volt.

Egyszerűen vacak napja volt, nem is volt nagyon formába hozva, így nem volt elvárva tőle semmi, csupán fusson…..és szívja magába a rutint és a tapasztalatokat. Ez kb olyan, mint amikor a Forma 1-ben technikai okok miatt kihívják a boxba a versenyzőt, ott rendbe szedik,….. majd vissza küldik a pályára, de már nem a nagy eredmény miatt, hanem hogy adatokat, tapasztalatokat gyűjtsenek. Krisztinél is ugyanez volt. Kriszti versenye még egyvalamire világított rá, mégpedig, hogy távban lentebb kell mennünk, vagyis 800, és 1500m. Bertink már más tészta, nála természetesen a cél a dobogó valamelyik foka, ám tudtuk, hogy a reális cél a 2.-3. hely. Bertit szándékosan hagytam pihenni, nem feccöltünk energiát a bajnokságra, hiszen sokkal fontosabb az egészsége, ugyanis idén már sok verseny volt a lábába… emiatt abból futott, ami még maradt, és ez a bronzéremre volt elég. Természetesen Berti versenyzéséből is lehetett sokat tanulni, amiből jól látható Berti erőssége, és gyengesége. Ez a bajnokság mindenki számára egy jó tanuló nap volt, ahol Kriszti és Berti is kihozta magából a maximumot.

Bronzérem, és tanulságos futások a 3000-s bajnokságon.