IRON Makray…

Bizony ám, Makray Benedek igencsak rászolgált a terminátor becenévre, hiszen az idei IronKid’s futóversenyt is megnyerte, ezzel gyakorlatilag veretlen az idei esztendőben. Az Ironkid’s egy nagy mezőnnyel, sok futót felvonultató gyermek futóverseny, ahol sok száz gyermek áll a rajtvonalhoz, hogy eldöntsék, ki a  legkeményebb, ki van acélból. A mezőnyben gyorsan kiszúrtam, hogy bizony eljött jó néhány gyors lábú titán is, de megnyugtató érzés volt, hogy Makray Benedek az én tanítványom, és ő jelenleg korcsoportjában idehaza, és Ausztriában is a legjobb futó. Ám ettől függetlenül nagy tisztelettel tekintettünk minden futóra, de egy egészséges öntudattal, önismerettel mind a ketten rendelkezünk Benivel.

20160729_174259
Beni diktál…

A rajt előtti órában, hihetetlenül sok gyerek futó jött össze, én nem is tudom honnét, miként, de kegyetlenül sok atomanti futkározott mindenütt. Benivel szépen elvonultunk a nyüzsgés előtt, hogy ne csak a fizikuma álljon készen a versenyre, de az elméje is a toppon legyen. Csak egy célunk volt, mégpedig a győzelem, ennél alább Benivel soha nem adunk, hiszen bajnoknak nevelem, erre tanítom. Ennek megfelelően, nagyon jó vele a közös munka, és mindezek mellé társul még Beni fanatizmusa, és agresszív, ám szabályos korrekt, versenyzési stílusa. Vagyis a szart is kipréseli abból, ha valaki előzni próbálja, így nem könnyű eset a mi Benink. Akik látta eddigi versenyeit, az tudja miről beszélek. No a melegítést szépen el is végeztük, percre pontosan, ám a verseny szervezői amatőr hibákat vétettek folyamatosan, ami meglepő, hiszen a verseny médiakonferálása nagyon profi volt,  az infrastruktúra, a profizmus amit beletettek, mind klasszis versenyt ígért számunkra, és mindenki számára. Ám, ahogy az lenni szokott, sok profi versenyt, gyermeteg hibákkal rontanak el. Itt is ez történt, hiszen a célkapuba, beengedték az előző futamok beérkezésekor célba érő gyermekek szüleit a célkapuhoz, így brutális torlódás keletkezett, és káosz. Ám ezt a hibát minden futamnál elkövették, így amíg sorba tették a gyerekeket, no az bődületes időt vett el, és hatalmas csúszást okozott. Nem is értettem, hogy a szervezőknek mindenféle kordon, szalag, humán forrás rendelkezésre állt, és miként lehet ekkora hibát véteni. No de ez történt, mi Benivel azonnal reagáltunk és a célból kivettem Benit. A célbírók, akik kedves aranyos lányok és srácok voltak, nehezen értették meg, hogy ha nem engedik ki, akkor a gyerekek, köztük Beni le fog merevedni, és a melegítésnek lőttek. Nehezen de kihámoztam, miután az egyik rajbíró hölgy vállára tettem a kezem, szemébe néztem és kedvesen, mosolygósan megkértem, hogy engedje ki a tanítványom. Hát ez valahogy működött, és Beni szabadon kocoghatott, mozoghatott. Közben a kordonok mögül néhány kedves szülő, trágár megjegyzéseket kiabált be ( itt tart Magyarországon a sportkultúra), mivel, hogy felháborítónak tartják, hogy Benikém kocog, míg az ő gyerekük bent áll a rajt mögött. Annyira buta embereket még nem láttam, mint ezek az anyukák és apukák, megmondom őszintén. Szerintük ez nem szabályos, és nem fair. Én kedves voltam, megőriztem nyugalmam, mert Beninek nem szabad azt látni, hogy edzője éppen….. Azért az elszomorított, hogy emberek, szülők, miként viselkedhetnek így, micsoda rosszindulat van emberekben, és irigység. Végül annyit mondtam nekik, hogy mindenkinek adott a lehetőség, hogy odamenjen, és kivegye gyermekét. Én edző vagyok mondtam nekik és azért jöttem, hogy a tanítványom nyerjen, és nyerni is fog! Ezen ők nagyot nevettek, hogy majd meglátjuk. no de végül is eljött a rajt pillanata, és Benitől azt kértem, mint mindig……..nyomd ki a szemüket is, hogy az élettől is elmenjen a kedvük. Beninek ez mindig is ínyére vált. Előtte megbeszéltünk egy jó kis taktikát, mert a pálya első szakasza eléggé kanyargós volt, igazi forma 1-es pálya volt. Ezért olyan taktikát vázoltam Beninek, amit még soha egyetlen futómtól nem kértem, és ha kérek is a jövőben, azt nagyon ritkán, mert gyűlölöm ezt a taktikát, de itt most ez volt a nyerő.

20160729_174742
Kegyetlenül kifutotta magát…

Benikém, ezt is profin vette, és precízen végre is hajtotta, de hogy mi volt ez a húzás, ez maradjon titok örökre. Minden esetre a célegyenesbe Benedek ellenfél nélkül érkezett, és a célba érkezésekor sehol senki, még a 2002-es futók is sokkal elmaradtak tőle, mert ugye a szervezők a nagy csúszás miatt egybe elengedték, a 2002-03-04-05-ös futamokat. A célegyenesbe érve, Beni hatalmas tapsot kapott, mert azért több a normális ember még, mint az irigy és beteg, így azt láttam, hogy sok száz szurkoló, őszintén tapsolt, kiabált Benedeknek, mert iszonyatosat futott megint. A műsorvezető kitért a hitéből, mondván ilyet még nem látott eddig. Hát ez a mi kis terminátorunk biza, akit még a célkapu mögött is elismerően tapsoltak, no meg amikor Benit lefektettem a fűre pihenni, a kordonok mögül anyukák, apukák pici gyerekek integettek be neki és tapsolták meg, és fotózták. Beni egy igaz harcos, aki profi atléta szeretne lenni. Nm érdekli a nyaralás, semmi sem csak, hogy ő legyen a legjobb! Én szívemből hiszem, hogy Makray Benedek egyszer olyan futóvá fog válni, aki a tv-k elé fogja csalni az embereket, és millióknak fog könnyeket csalni a szemébe, mert tényleg nagy harcos, és átkozottul kemény gyerek. De a kemény harcosban igazi csoda szív dobog.  Ettől olyan nagy csoda a mi Benedekünk. Közben lassan eljutottunk az “final,, ceremóniához, ahol Makray Benedeket, a Pegazus atlétika futóját a pódiumra szólították, miközben sok száz ember hatalmas tapssal gratulált Neki elismerősen. Megérdemelte a csodálatos díjat. Benivel ezután le is léptünk a masszőr sátorba, és jól megdolgozták futóműveit. Én meg közben azon gondolkoztam, miközben gyúrták Beni lábait, hogy mit hoz a jövő, de ezt gyorsan el is hesegettem, mert a Dalai Lámának egyszer volt egy olyan mondata, ami örökre bennem maradt. Vagyis, hogy éld meg a jelent, mert anélkül nincs jövő. Így akkor, abban a pillanatban annak örültem ami a pillanat pillanatában történt. Benedek nagy versenyt nyert, miután finom masszázst kapott. Aztán engem is elkapott egy 50 év körüli kemény nő, egy masszőr nő, és brutálisan legyúrt, ami egy igazi ajándék volt nekem, mert ugye imádom a masszírozást.  Beni sikerei mögött ott van viszont egy jó csapat, a Pegazus atlétika csapata, ott van mögötte kettő igazi csodálatos szülő, akik mindenben támogatják őt álmai megvalósulása érdekében, hogy egyszer Beni egy messzi messzi galaxisban………….2024-ben 🙂