Óriási egyéni csúccsal nyert Katánk…

Nem állnak le a Pegazus atlétái az őszi idénnyel sem, hiszen sok jó terep, és hegyi verseny várja a futókat, amikre mi előszeretettel megyünk, és kerüljük idén a betont és a rekortán amennyire csak lehet. A kicsik pihennek, easy üzemmódban vannak, ám néhány felnőtt futónk még hadrendben van, nekik most jönnek a 10km-s és hosszabb versenyek.

A nagy csata…

A 2020. évi Bükki Hegyi maraton 10km-s távján egy nagyon szívós, egyre erősebb és jobb eredményeket elérő futónk várta a rajt piszoly dörrenését. Az időjárás itt is kitűnő volt, csakúgy, mint Drótár Katánk harci kedve, aki győzelmi szándékkal látogatott el a versenyre. A rajtot követő pillanatokban gyorsan kiderült, hogy nem egy sétagalopp lesz ez a verseny, és Néhány lány igencsak elindult a kaptatókon felfelé. Kata a rajot követően egy igen erős 4:10/km tempóval kezdett terepen, enyhe emelkedőn, ám a 330m-s szinttel rendelkező versenyen voltak bizony 3:30-s kilik is futásában. Vége felé egy hölgy maradt Katával, de kiváló formájának köszönhetően Kata 1 perces előnnyel, új egyéni csúccsal nyerte meg a korcsoprotját, de az abszolút versenyt is. Régi csúcsa ezen a pályán 1óra 4 perc 53mp, az idei pedig 59 perc 37mp egy 330m szintes pályán 11,5km-n! Szívből gratulálunk neked Kata, és megyünk tovább a megkezdett úton.