Erődemonstráció…

Csuta Dorottya újabb hard actionnal állt elő a nagyközönségnek múlt héten az 5Vös 5 km-s távján, ahol csodát művelt, hiszen fantasztikus időt futott és a felnőtt mezőny 4. helyét, valamint a közoktatásban résztvevő hallgatók csoportjának 1. helyét szerezte meg. Ideje pedig álomszerű, hiszen 18:08-s időt futott, ami bizony eléggé izmos time, főként, hogy Dorka felkészültségi állapota jelenleg 65%-s, hiszen a jövő évi versenyekre készülünk, ezek élveznek prioritást, már most, így az idei versenyekre külön nem készülünk célzottan. Ezért is estünk ámulatba, no és megjegyzem nagyon imponáló volt, ahogy versenyzett.

14509319_607884289372980_879389577_n-960x640
Sárgában……Csuta Dorottya….Pegazus Runner!

Már az elején az élre állt, nem érdekelte ki a felnőtt, ki a sztár futó, kinek milyen ideje van, csak ment és diktálta az iramot, amivel sikerült is meglepnie mindenkit. Közben azért az idősebb futók rutinja és fizikális ereje csak kijött, ám így is alig 30 mp, volt Dorka és az első futó között, végig szem előtt voltak, no és a 3. helyen futó hölgy 5 mp-re ért csak be a lányunk előtt. Ez a verseny nem volt betervezve, de belefért a jelenlegi lassú, ám megfontolt felkészülési munkánkba, és lám, futott egy bomba időt, amivel jelenleg a hazai felnőtt női mezőny 5. helyén áll az országos ranglistán, és szeretném megjegyezni, hogy a múlt évi 5 km-s legjobbját 1 perccel javította meg, és a versenyen bizony skalpokat is begyűjtött, köztük van Peszleg Dominika és még jó néhány felnőtt egyesületi futó. Természetesen nem ez volt a célunk, mármint a skalpok gyűjtése, de a rajt előtt azért mondtam Dorónak, hogy jöhet az erődemonstráció, mutassuk meg kik vagyunk, ki is Csuta Dorottya. A célba érkezést követően Dorónk egyáltalán nem volt ko, mi több szinte azonnal ment is levezetni. Ha formába lenne, elképzelni sem merem, hogy miket fog futni aranylányunk. Úgy gondolom, hogy a hazai atlétikában csillag születik, de örömmel jelentem, hogy piciny egyesületünk minőségpolitikája kiváló úton halad, hiszen csapatunkban, már úton van a kiváló utánpótlás, és hamarosan be is mutatkoznak. Már fenik a fogukat az ellenfelekre, és én is, ez ad nekünk hatalmas motivációt. Doróval pedig a jövő évi fedett ob-ra készülünk, és üzenjük az ellenfeleknek, hogy nincs irgalom, kegyetlenül lecsapunk mindenkire. Felkészülésünket, az alázat, és a szeretet vezérli, hogy az ob-n jöhessen a Panama bombastic! Mert jönni fog! Gratulálok Doró!