Terminátor Zalaegerszegen…

Makray Benedek,   800m    1.hely

Június 11.-én párhuzamosan Zalaegerszegen, Debrecenben, és Petőfibányán futottak versenyzőink. Az előzőekben taglaltam éppen a debreceni ezüstös partit, most pedig lássuk a szintén izgalmas gyermek fiú 2005-ös, 800m-es versenyszámot, ahol bizony felütötte fejét, vagyis lábait csapatunk T-1000-es terminátora. Makray Benedek egyetlen céllal utazott el a zalaegerszegi 800-ra, mégpedig a győzelemért!

c428f095-ef26-4b2f-8153-ca5290008a58

Benivel előző napokban egyeztettünk, és szüleivel is megbeszéltük a stratégiát, mert ugye én Debrecenben voltam a csajokkal. Beni, mint egy mérnök, tökéletesen kivitelezte a futását, egy világvége időben, mert úgy ömlött rájuk az eső, hogy alig láttak tőle, és a pályán végig állt a víz vastagon. Nos ebben az ítéletidőben a mi Benedekünk, a 15 fős mezőnyből az első helyen ért célba, magasan nyervén a versenyszámot, 2:26-os új egyéni csúccsal. Eredményét nagyban befolyásolták az időjárás mostoha viszonyai, így pár másodperc még így is maradt benne. Nagyon büszkék vagyunk Benire, mert óriási sportemberként tud versenyezni, és klasszis atléta válhat belőle. Igazi Pegazusos futó!