Ebből a napból a maxot kihoztuk…

Bizony kedves olvasok, kihoztuk a maximumot, kár, hogy a szervezőkről ezt nem tudom elmondani, de mindezektől függetlenül nagyon élveztük a versenyt, és a sikereket! Kezdeném is gyorsan Kővári Blankával és Kirst athinával, akik ketten a 60m-s sprint számban indultak a 2005-2006-s korcsoportban, ám ők itt éppen a 2006-s futók táborát erősítették! Blanka fő száma a 60m, míg Athinát a 300m-s mezőnybe szánom! Lányaim, lányink mindketten egyéni csúcsot futottak, így Blanka a 3. helyet, Athina pedig a 4. helyet szerezte meg!

Athina és Blanka melegítenek

No de itt jött a képbe az a bizonyos galiba, amit mind a mai napig nem értek, és nem is tudom elfogadni a szervezők nyilatkozatát! A versenyen kézi időmérés volt, emiatt gondoltam is gyorsan egyet, én magam is odaslisszoltam a célba, és mint vizsgázott versenybíró mind a három futamot le is mértem. Nos a három futam alapján egyetlen futó volt csak lányaink előtt, mégpedig egy 2005-s, de ő is csak nüansznyival, ám én is gyorsabbnak mértem az ellenfelet. Blankáék a futamot magasan nyerték Athinávak, szinte egyetlen hajszál volt csak köztük, és Blanka 9:10-s múlt évi egyéni csúcsát 6:61-re javította az én órám szerint, de mit ad Isten az időmérők is hajszálra pontosan ezt az időt mérték Blankának! Jót is nevettünk a versenybíróval, mert megmutattuk egymásnak a stoppereinket, és akár cserélhettünk is volna, mert mindegyik ugyanazt az időt, 8:61-t mutatta. Egy másik versenybíró hölgy is csak ámult, hogy hihetetlen nagy időt mentek a Pegazusos csajok! Összesen 4 ember volt ennek a tanúja!

No.1! minden ok!

Blanka ezek alapján a 2., míg Athina a 3. helyen kellett volna végezzen! Ám nem így történt, és a hivatalos jegyzőkönyve nem a mért idő került be, hanem annál jóval rosszabb, 8:68! Nekünk ez a verseny azért is volt fontos, mert Blankát, Athinát a válogatottba szeretném látni, és ehhez nagyon kellenek a jó eredmények! De sajnos Blankát 3. helyen hozták ki, Athinát a 4. helyen! Amikor az eredmények hirdetésekor ezt szóvá tettem, nos meglepő választ kaptam! Sajnáljuk, de ami a jegyzőkönyvben van, az ott is marad, miközben az érintett versenybírók elismerték, hogy az idő 8:61 volt! Ezt nem értvén kértem a szervezőket, hogy adjanak elfogadható választ, hogy miként lehet az, hogy nem a mért idő került be, és miként kerültek lányaink elé más futók, akiket megelőztek? a válasz megdöbbentő volt, és ilyenkor bizony elgondolkozom, hogy merjek e következő évben itt indítani gyerekeket, hiszen jele nem volt a fair playnek! Van még sok verseny, ahol lehet jobb időt menni, jött a válasz! Nos ez nálam nem így működik! Messziről utaztuk le, korán keltünk, befizettünk nevezési díjakat, a lányok piszok gyorsak voltak, és magasan a legjobbak a 2006-s futók között, ahol ugye a válogatottság miatt is fontos a jó szereplés! Ezt a versenyt azért iktattuk be, hogy rendelkezzenek jó és erős idővel! sajnos a mért kiváló idő nem került be a jegyzőkönyvbe, a lányok hátrébb csúsztak a dobogón, és nem elnézést kaptunk, hanem egy cinikus, hihetetlenül hangzó, nevetséges választ! De fogadjuk el, hogy ezen nem tudunk változtatni, én viszont tudom, hogy egy rendes célfotós versenyen Blankát nem verik meg! Azért nagyon örültünk az eredmények, és nagyon várjuk a következő versenyt!

Anna koncentrál!

Azért a nem korrektül beírt 8:68 is nagyon erős eredmény, amivel szerintem bárhol lehet nyerni! No de lépjünk tovább, mert újabb szenzációs eredményt értek el  futóink, ahol az időmérők Makray Benedeknél sem remekeltek, de Benedek futásánál, már a laikusok nagyot nevettek hitetlenkedve, de erről később! Zsámár Anna! Igen kérem szépen, Zsámár Anna hetek óta megállíthatatlanul javul, és mondhatom, hogy szinte hetente javít 2-3 másodpercet! Annával 4 éve nyomjuk, és egyetlen mumus távja a 600m ahol a bűvös 2 percet nem igazán tudta még áttörni! Egy hete Tiszaújvárosban, már 1:56-t futott, aztán ugye megbeszéltük ketten, hogy abban a futásban maradt még 3-4 másodperc! Soha nem láttam Annát ennyire profin, összeszedetten, koncentráltan futni, és most egyetlen célunk volt! Győzni egy újabb egyéni csúccsal! Aki látta Anna versenyét, az végig rághatta a körmét, hisz Anna egy nagyon kemény csatát vívott ellenfelével, aki 350m-ig nyüstölte Annát, ám a mi csajuk egy centit nem engedte előre! A rajt pillanatától lehetett látni, hogy Anna agya, szíve kezdi hinni, hogy a top ligában van a helye, és egy csodálatos 1:52-s idővel, nyerte a versenyt! Eszméletlen futás volt, nagy győzelem! Annát követően jött a mi pszichotikus terminátorunk, akivel annyiban maradtunk a rajt előtt, hogy nincs irgalom! Így is lett! Makray Benedek rajt cél győzelmet aratott, csakúgy, mint Anna! Benedek egy rendkívűl erős, masszív futást produkált, és amikor beért a célba, én annyira boldog voltam, de ő is, hiszen éreztük, hogy ez hatalmas idő lesz, no meg a 300-s részidő, is brutálisan erős volt! Amikor beért a célvonalon, én le is nyomtam a stoppert és 1:38-at mértem Neki, ám itt is jött egy új meglepetés, mert a szervezők 1:42!!! Kérem szépen! 9 éves korom óta futók, rengeteget versenyeztem, és óra nélkül megmondom hogy mikor járunk 1 percnél, 2 percnél stb, stb! Amikor a stopperem lenyomtam, a rajnál álltam az indítóbírónál, és amikor Benedek beért, majdnem egy vonalban a pálya másik végén! Ám sajnos a szervezők szerint 4 másodpercet tévedtem, ami kb 20 méter! Na ezen, már nem csak én nevettem, de sokan mások is. Én azért mert nem szoktam hibásan mérni, no és kiváló belső órám is van, stopper nélkül is elvagyok! Benedek futása, látszatra is bitang erős volt, és a részidők nagyon kemények! 4mp-et, és 20 métert soha nem tévednék, de a helyi versenybírók szerint igen! Csak nevettem és nevettem és nevettem, mert azt mondtam, hogy ilyen a világon nincsen! De itt van! Albertirsán van! Soha nem mérnék szándékosan a futóimnak jobb időt, mi több néha még kicsit késleltetve nyomom a stoppert. Na történt ami történt, én jövő héten elmegyek szemészetre, pedig tudomásom szerint kiválóak a reflexeim, és a látásom, és a bizony kiválóak a futóim! A négy gyerekem, akik keményen edzenek, küzdenek azért, hogy válogatottak legyenek, nos hiába köpik ki a lelküket, hiába nyernek, valami mégis úgy irányította azt a napot, hogy nekünk ne legyen annyira édes ez a nap! Ám Benedek, Anna, Athina és Blanka a legjobbak voltak, ezt elfogulatlanul írom most le és nagyon sajnálom, hogy eredményeink köszönő viszonyban sincsenek a tényleges eredményekkel! De az érem másik oldalán ott virítunk nevetve, legyintve, hiszen egy kis csapat, újra megmutatta, hogy immáron “csak,, a stopper lehet az ellenfelünk! Anna csodát művelt, Benedek hozta a tőle megszokott álltabrutálmaxiszétkapokbárkit futást, Athina gyorsasága hihetetlenül jó lesz 300m-re, míg Blanka idei formája klasszis teljesítményről árulkodik! Már legyintünk csak, mert hihetetlenül jól szerepeltünk és ez a lényeg, meg ugye……rengeteget nevettünk!